Giresun Kaplıcaları

termalkaplicaotelleri49 Termal Kaplıca Otelleri

Giresun kaplıcaları, Giresun yer altı suları bakımından kalsiyum ve sodyum bikarbonatlı maden suları ile meşhur bir ilimizdir. Karadeniz’in bu güzel ili kaplıcalardan ziyade içme suları ile tanınmaktadır. Hemen hemen tüm içme suyu kaynaklarının özellikleri birbirine benzemektedir ve çoğunluğu soğuk içme sularıdır.

Kaplıca Otelleri

Oylat Kaplıcaları

Kaplıca Otelleri

Bolu Kaplıca Evleri

Kaplıca Otelleri

Afyonkarahisar Kaplıca Otelleri

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Otelleri Herşey Dahil

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Villa Kiralama Fiyat

Kaplıca Otelleri

Havza Kaplıca Fiyatları

Kaplıca Otelleri

Yalova Termal Kaplıca Fiyatları

Karaaslan Maden Suyu, Cüceköy Maden Suyu ve Bahanos Maden Suyu, Giresun’un Espiye ilçe sınırlarında bulunan bu içmelere en çok bilinen şifalı sulardır. Bunlara ek olarak Kufa Suyu İçmesi de ,geçmişi Pontus dönemine dayanan şifalı sudur. Suyun kaynadığı noktada yine Pontus döneminden kalma bir kale ve birtakım yapıların kalıntıları bulunmaktadır.

Yavuz Kemal İçmesi ile Çamlıköy İçmesi, Giresun’un Dereli ilçesinde bulunan maden suyudur. Bulancak’ta bulunan Bozat Köyü Şifalı Suyu ise, cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen bir şifalı sudur. Yine Bulancak ilçesinde bulunan Fatsu Doğal Kaynak Suyu da,kaynağı Çal Dağı’nda bulunan bir içme suyudur.

Manastır Köyü Maden Suyu Tirebolu ilçesinde bulunmaktadır. Aynı şekilde Şebinkarahisar ilçesine bağlı Tamzara köyündeki Tamzara Köyü Maden Suyu da bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği şifalı su kaynağıdır. Tamzara Köyünün Şebinkarahisar’a yakın olması nedeniyle su bölge halkı tarafından “Şebinkarahisar İçmesi’ olarak da bilinmektedir. Bu bölge özellikle yaz mevsiminde şifa arayan pek çok kişi tarafından dolup taşmaktadır. Suları mide, bağırsak rahatsızlıkları başta olmak üzere böbrek ve karaciğer sorunlarına da şifalı bir sudur.

Giresun’un kent merkezinde ise yoğun ilgi gören su kaynağı İnişdibi İçmesi ve İnişdibi Maden Suyu’dur. Giresun sahilinden 27 km içeride bulunan kaynak ulaşımı kolay bir noktadır. Bu nedenle kaynak noktasına kadar araçların girmesi mümkündür.

Şifalı suyunun özelliği karaciğer, safra kesesi, idrar yolları rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca böbrek taşlarına ve bu taşların yarattığı sancılı süreçlerin hafiflemesine iyi gelmektedir.  Su kaynağının bulunduğu noktada bulunan dolum tesisleri bu kıymetli suyu şişeleyerek yurt çapında dağıtımını yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir