Iğdır Kaplıcaları

termalkaplicaotelleri32 Termal Kaplıca Otelleri

Iğdır kaplıcaları,Iğdır İli Termal Kaplıcaları ve Şifalı Sular, ığdır kaplıcaları, Ülkemizin en doğusunda Ağrı Dağeteğindeki Iğdır, Ermenistan ile komşu sınır şehrimizdir. Aynı zamanda Aras Nehri Kıyısında konumlanan bu güzel şehrimizin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. 7 bin yıllık bir tarihe ev sahipliği yaparak pek çok medeniyeti topraklarında barındırmıştır.  Ağrı Dağının kenarında olmasına rağmen bulunduğu arazi düzlük ve ovalıktır. Bu nedenle oldukça verimli tarım topraklarına sahiptir. Özellikle lezzeti dillere destan Iğdır kayısısı bu bereketli topraklarda üretilmektedir. Bahar ve yaz aylarında rengarenk bir karnavala dönüşen Iğdır’ın ovaları doğa sporuna meraklı vatandaşlar için en önemli uğrak yerlerinin başında gelmektedir.  Bukadar tarihi ve doğal zenginliğe sahip Iğdır kentimiz ne yazık ki termal sular ve içmeler bakımından son derece yoksul bir şehirdir. Iğdır’da yer altı su kaynağı neredeyse yoktur.

Kaplıca Otelleri

Oylat Kaplıcaları

Kaplıca Otelleri

Bolu Kaplıca Evleri

Kaplıca Otelleri

Afyonkarahisar Kaplıca Otelleri

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Otelleri Herşey Dahil

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Villa Kiralama Fiyat

Kaplıca Otelleri

Havza Kaplıca Fiyatları

Kaplıca Otelleri

Yalova Termal Kaplıca Fiyatları

Iğdır’ın en önemli şifa kaynağı Tuzluca İlçesi sınırlarında kalan Tuz Mağaralarıdır. Bu mağaralarda Doğu Anadolu Bölgesinin sofralık tuzundan, kar nedeniyle kullanılan tuza kadar tüm tuz ihtiyacıkarşılanmaktadır. Ancak bu doğa harikası kaynak son dönemde sağlık turizmine açılarak Tuz Terapi Merkezi olarak yurt içi ve yurt dışında hizmet verecektir. Özellikle solunum rahatsızlığı yaşayanlar için son derece şifalı olduğu bilinen Tuz Terapisi için kurulacak tesisler daha tamamlanmadan ziyaretçi akınına uğramaktadır. Iğdır Valiliği ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçirilen merkez bölgede önemli bir ekonomik atılım olarak görülmektedir. Tuz Mağarası aynı zamanda olağanüstü görsel efektleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Bölgeye gelenler hem tuz mağarasını gezmekte hem de Tuz Terapi Merkezinin tedavisinden yaralanmaktadır.

Iğdır’da görülmesi ve gezilmesi gereken bir diğer önemli doğal alan da Ağrı Dağı Milli Parkıdır. 87 hektarlık alan üzerine kurulu olan bu park hem olağanüstü temiz havası hem de içindeki kaynak suları ile gelenlere şifa dağıtmaktadır. Ayrıca ülkemizin en yüksek gölü olan Balıklı Göl de Iğdır sınırları içinde yer almaktadır. Gölün denizden yüksekliği 2.241 metredir. Doğa severlerin gölün çevresinde uzun doğa yürüyüşleri yaparak gölden çıkarılan alabalıklarla sağlıklı ve güzel bir gün geçirmektedir.