Karabük Kaplıcaları

termalkaplicaotelleri21 Termal Kaplıca Otelleri

Karabük kaplıcaları, Daha önce Zonguldak’a bağlı olan Karabük 1995 yılında il statüsüne kazandırılmıştır. Ülkemizin ilk demir çelik fabrikalarının kurulduğu Karabük aynı zamanda doğal ve tarihi zenginlikleri ile ünlü bir ilimizdir. Yer altı su kaynakları bakımından çok zengin olmasa da önemli denecek miktarda şifalı sulara sahiptir. Karabük’teki kaplıcalar ve içmeler ağırlıklı olarak Eskipazar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bu suların belli başlı olanları ise Sığırcık İçmesi, Kısaç İçmesi, Bölme İçmesi, Kargın İçmesi ve Şerafettin İçmesidir.

Kaplıca Otelleri

Oylat Kaplıcaları

Kaplıca Otelleri

Bolu Kaplıca Evleri

Kaplıca Otelleri

Afyonkarahisar Kaplıca Otelleri

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Otelleri Herşey Dahil

Kaplıca Otelleri

Afyon Kaplıca Villa Kiralama Fiyat

Kaplıca Otelleri

Havza Kaplıca Fiyatları

Kaplıca Otelleri

Yalova Termal Kaplıca Fiyatları

Bayındır Köyü Şifalı Suyu: Bu şifalı su kaynağı hem içme hem de kaplıca olarak kullanılmaktadır.  Suyu, başta mide rahatsızlıkları olmak üzere bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıklarınada iyi gelmektedir.

Akkaya Kaplıcası: Eskipazar’ın İmanlar köyü sınırları içindedir.  Suyu başta romatizmal hastalıklar olmak üzere, kronik haldeki iltihaplı hastalıklara, cilt hastalıklarına ve ciltkusurlarına, basura, kaşıntılı hastalıklara, kırık ve çıkıkların kolay iyileşmesine iyi geldiği bilinmektedir.

Ozan Köyü Maden Suyu: Eskipazar’a bağlı Ozan köyü sınırları içinde kaynayan bu maden suyu, oldukça nadir bulunan değerli bir sudur. Zira kaynadığı yerden doğal olarak soğuk çıkmaktadır. Kaynağından böyle soğuk ve içeriğinde sıfır bakteri ile çıkması, içeriğinde mikro organizmaların neden olduğu nitrit ve amonyum bulunmamasına ve bu sebeple herhangi bir mikrobiyolojik ve kimyasal işleme başvurulmamasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da çıktığı noktadan direkt olarak dolum yapılabilen nadir kaynaklardan biri olarak gösterilmektedir. İçimi güzel ve lezzetli olan bu suyun şişelenerek piyasaya sürülmesi sürekli olarak gündeme gelmektedir.

Ulumelan Maden SuyuOvacık’ın,Acısu ise Yenice’nin maden suyu kaynaklarıdır. Yenice-Merigenkara yolu üzerinde bulunan Acısu’nun şifalı suyu hem banyo hem de içme olarak kullanıma uygundur. Içme olarak kullanımında böbreklerdeki kum ve taş gibi oluşumların engellenmesi ve varsa atılmasına yardımcı olmaktadır.

Bostanbükü İçmeleride Safranbolu’ya bağlı olan Bostanbükü köyü sınırları içinde yer almaktadır. Suyunun sıcaklığı 16 derecedir ve  pek çok hastalığın tedavisine olumlu sonuç veren ve bölge halkı tarafından oldukça rağbet gören bir kaynaktır.