Kırklareli Kaplıcaları

termalkaplicaotelleri27 Termal Kaplıca Otelleri

Kırıkkale kaplıcaları ,Kırklareli Trakya Bölgemizin doğal güzellikleri ile ünlü bir kentidir. Ancak tüm Trakya şehirleri gibi o da yer altı su kaynakları bakımından fakir bir kenttir. Kırklareli’nin tek içmesi Lüleburgaz ilçesinde bulunan Kükürtlü Maden Suyudur.

Kaplıca Otelleri

Ücretsiz Kaplıcalar

Kaplıca Otelleri

Kış İçin Termal Kaplıca Otelleri

Ancak Kırklareli her ne kadar su kaynakları bakımından fakir olsa da pek çok doğal zenginliği bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar;

Cehennem Şelaleleri; Vize ilçesinde bulunan bu doğa harikası şelale, ismini bulunduğu noktadaki kanyonlar ve sarp kayalıklardan almaktadır. Kırklareli ormanlarından çıkan şelale dik kayalıklardan dökülerek görsel bir şölen yaratmaktadır. Yemyeşil doğası ile ziyaretçilerini hayran bırakmaktadır.

Beğendik Köyü, Kırklareli şehir merkezine 111 km mesafededir.  Bulgaristan sınırındaki bu güzel köy doğal halde olduğu için konaklama imkanı bulunmamaktadır. Günübirlik gezilere uygundur. Tertemiz denizi ve el değmemiş kumsalı ile yerli ve yabancı ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.

Dupnisa Mağarası; Kırklareli şehir merkezine yaklaşık 66 km mesafededir. Trakya’nın turistik özelliğe sahip tek mağarasıdır.  İkinci jeolojik zamanda oluşan mağara, iki katlı ve birbirine bağlı üç mağaradan oluşmaktadır.Uzunluğu2720 metredir.Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan mağarada bir yeraltı nehri ve bu nehrin oluşturduğu, derinliği 2 metreyi aşan göller bulunmaktadır.

İğneada Longoz Ormanları;  Kırklareli’ne yaklaşık 97 km mesafededir. Çok çeşitli ağaç türleri ve beş adet doğal gölü ile İğneada Longoz Ormanları, doğal manzaraları ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.